Description
Technical Parameters
Model Name:W427R
4 inch full frequency speaker: with treble cup, medium and high frequency prominent, used for audio medium, broadcasting system, teaching instrument and other products.
| 4" Full range speaker | |
| Description | Information |
| Dimensions(Diameter ×Height) | 105*105*52mm |
| Shape | Segments |
| Type | Full range speaker |
| Weight(g) | 0.378±0.5Kg |
| Use: | Indoor/Out door |
| Magnet Material | Ferrite |
| Voice Coil Diam(mm/inch) | 20mm |
| Nominal Impedance(Ω) | 16Ω |
| Frequency Range (Hz) | 240Hz~20KHz |
| Sensitivity(dB@1m/w) | 89dB |
| Rated Power(W) | 10W |
| Distortion(≦%) | 5% |
| MOQ | 5000 PCS |
| LT | 45 DAYS |



